مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه سبزوار با حضور در جمکو از مراحل ساخت الکترو موتورهای ضد انفجار جایگاه های سی ان جی بازدید کرد و از سازندگان آن تقدیر نمود

به گزارش روابط عمومی جمکو به نقل از شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی : صادقی در دیدار با  رستمی مدیر عامل شرکت جمکو گفت: سی ان جی صنعتی نوپاست که ما بایستی با همکاری و همیاری یکدیگر در راه بومی سازی آن تلاش نماییم
وی با تقدیر از صنعتگران شرکت الکترو‌موتور جوین اظهار داشت : کمیته پژوهشی متشکل از کارشناسان و مهندسین منطقه آماده همکاری با این شرکت صنعتی بوده و می توانیم با تعامل بیشتر با یکدیگر گامی هر چند کوچک در راستای عملی شدن شعار جهش تولید برداریم .
مدیر عامل جمکو نیز در خصوص ساخت الکترو موتورها اذعان داشت :الکترو‌موتور ۲۲۰ کیلو‌واتی ضدانفجار ساخته شده از نوع Ex-d llBT۳ است که در سطح ولتاژ ۴۰۰ ولت در جایگاه های CNG استفاده می‌شود که برای نخستین‌بار در ایران توسط شرکت صنایع ماشین‌های الکتریکی جوین طراحی و ساخته شده و در حال حاضر ایران جزو کشورهایی است که به تکنولوژی ساخت این نوع موتور دست یافته است.
وی در ادامه گفت: مراحل طراحی ساخت و تست این موتور سه ماه به طول انجامید که با مطالعات انجام شده و بستر‌سازی مناسب توسط شرکت سازنده جمکو می‌توان در آینده‌ای نزدیک این مدت زمان را به یک ماه کاهش ‌داد .
رستمی بیان داشت :ساخت این الکترو‌موتور که در سال تولید جهش تولید انجام شده است، علاوه بر حمایت از سازندگان داخلی و ترغیب آنها در راستای دستیابی به تکنولوژی‌های نوین جهانی در زمینه طراحی و ساخت‌، وابستگی به کشورهای خارجی را نیز کاهش داده و حدود ۶۰ درصد صرفه‌جویی ارزی نیز به همراه داشته باشد.
این در حالی است که تا پیش از این تامین این نوع از الکتروموتور از خارج کشور صورت می پذیرفت که باعت خروج ارز از کشور می گردید.